Modele anatomiczne nie wyłącznie do edukacji anatomii, jednak też weterynaryjne.


Modele anatomiczne możemy dostać w profesjonalnych sklepach. Ale nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których edukują się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest nadzwyczaj wielki. Najbardziej rozpowszechnione są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • innych technik RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można naprawdę dużo się nauczyć. Możemy i kupić tylko i całkiem tąż np łapkę psa do nauki robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one bardzo precyzyjnie odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba tylko ludzi niestety nie.

Modele anatomiczne, które pokazują przebieg choroby także jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do momentu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też bardzo powszechnych także interesujących. Co łączą: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą oraz wyposażony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie ciekawie stworzone także dają możliwość przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie doskonałego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Posiadają też ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa umieścić w pewnym miejscu i nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Właśnie jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i by odtworzyć ich szczegóły należny je powiększyć. Takim przypadkiem może być model głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Sugeruje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Znakomicie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne możemy zakupić np jak przykład stopy konia. Występuje on w kilku wariantach i jest zrobiony jako model 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też niezwykle dużym zainteresowaniem. Wybór jest niewątpliwie ogromny. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają zawsze potrafimy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak mieć, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i promowane spółki, które są od lat na krajowym rynku.